Zásadně pracuje s černobílým materiálem a používá klasické fotografické papíry. Vzpomínáte na jeho zvláštní, do sebe uzavřené postavy, jež na výstavě Heroes před pěti lety zdobily sály pražského Rudolfina? Při zvětšování asistoval své laborantce, protože "od jisté chvíle jsou věci tak subtilní, že výsledek je věcí názoru a člověk u toho musí být". Ivan Pinkava je soustředěný a velmi poctivý.
Na terase za jeho domem nedaleko Prahy jsme hovořili mimo jiné o tom, jak nedoceněná je u nás dosud umělecká fotografie. Národní galerie si s ní neví rady, chybí nám specializovaná veřejná sbírka, jaké jsou ve světě běžné. Zatímco Pinkavovy práce jsou ve velkých světových kolekcích, například v Evropském muzeu fotografie v Paříži nebo v londýnském Victoria&Albert muzeu, v Česku tvoří čestnou výjimku Moravská galerie v Brně a olomoucké Muzeum umění.
V posledních letech vystavoval v Moskvě, ve Spojených státech, v Itálii. Až se v prosinci představí v Praze, možná nás překvapí, že to bude docela jiný Pinkava, než jakého si pamatujeme.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.