Největší mobilní operátor na světě, britská společnost Vodafone, zavádí novou internetovou službu s názvem Vodafone 360. Služba uživatelům zpřístupní společenské sítě a další aplikace. Nová služba bude využívat operačního systému Limo s otevřeným zdrojovým kódem, aby si uživatelé mohli na jednom místě ukládat kontakty z telefonu i společenských sítí.

Vodafone ke službě nabídne dva mobilní přístroje, jejichž výrobcem bude korejská společnost Samsung Electronics. Přístroje budou mít dotykové uživatelské rozhraní. Firma chce přes novou službu lidem umožnit přístup na internet z mobilního telefonu. Mělo by tedy být možné běžně surfovat po internetu, číst e-maily nebo posílat fotografie. Vodafone si od nové služby slibuje, že bude schopen konkurovat firmám, které už podobné služby nebo aplikace nabízejí. Je to především společnost Apple a její přístroj iPhone, dále Google s operačním systémem Android a společnost Research in Motion a její komunikátor Blackberry.

Služby, jakou se teď chystá spustit Vodafone, jsou zároveň zkouškou vztahů mezi operátorem a klientem. Vodafone se snaží lidi přesvědčit, že systém účtování za služby hovoří ve prospěch toho, aby si zájemci kupovali služby přímo od operátora, nikoli od třetích stran, jako je Apple.

"Zákazníci u nás mohou zůstat a dělit se o zážitky prostřednictvím společenských sítí, rychlého zasílání zpráv, e-mailů, aplikací, hudby i nákupu digitálního obsahu, a to vše na jednom účtu za telefon. Jádrem všeho bude osobní adresář," řekl šéf divize internetových služeb skupiny Vodafone Pieter Knook.