Anglické trio Muse čekalo patnáct let, než se jeho album stalo v týdnu svého vydání trojkou na americkém žebříčku a jedničkou v šestnácti zemích světa. Pro srovnání: U2 trvala podobná cesta zhruba deset let a Depeche Mode asi šest roků.

Novinka The Resistance je pátým albem Muse a v dokonalejší podobě rozvíjí to, co jsme od kapely slyšeli na předešlých nahrávkách, hlavně na albu Black Holes and Revelations z roku 2006 - tedy stejný pestrobarevný mix stylů a zvuků, spoustu elektroniky a neobvyklý falset hlavního zpěváka a instrumentalisty Matthewa Bellamyho. Jen skladby jsou čitelnější, přesvědčivější, a především ambicióznější.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se