Anglické trio Muse čekalo patnáct let, než se jeho album stalo v týdnu svého vydání trojkou na americkém žebříčku a jedničkou v šestnácti zemích světa. Pro srovnání: U2 trvala podobná cesta zhruba deset let a Depeche Mode asi šest roků.
Novinka The Resistance je pátým albem Muse a v dokonalejší podobě rozvíjí to, co jsme od kapely slyšeli na předešlých nahrávkách, hlavně na albu Black Holes and Revelations z roku 2006 - tedy stejný pestrobarevný mix stylů a zvuků, spoustu elektroniky a neobvyklý falset hlavního zpěváka a instrumentalisty Matthewa Bellamyho. Jen skladby jsou čitelnější, přesvědčivější, a především ambicióznější.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



