Ukrajinská vláda nepředpokládá, že by v nejbližší době zavedla kvóty na vývoz obilí. Uvedl to včera podle agentury Reuters ukrajinský ministr pro zemědělskou politiku Mykola Prysjažňuk. Ukrajina začala uvažovat o zavedení kvót kvůli slabé úrodě, která je důsledkem nepříznivého počasí. Reuters minulý týden uvedla, že vládní návrh počítá v období od září do prosince s omezením vývozu pšenice na 1,5 milionu tun a vývozu ječmene na milion tun. Ukrajina je největším vývozcem ječmene a šestým největším exportérem pšenice. Rusko již tento měsíc vývoz obilí do konce letošního roku zakázalo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit