Útlum hudebního průmyslu přivedl na přelomu roku k jednomu stolu ministra kultury Jiřího Bessera (TOP 09), populárního hudebníka Miro Žbirku a zástupce hudebních vydavatelů Tomáše Filipa. Schůzka měla dva body: jednak předestřít politikovi, jak se chce skomírající hudební průmysl zachránit, jednak politika přimět, aby byznysu vyšel vstříc zákonem přísněji postihujícím nelegální stahování.

Tomáš Filip totiž kromě tuzemské pobočky Universal Music vede také federaci labelů IFPI a ta by ráda v Česku zavedla obdobu francouzského zákona "Hadopi", pojmenovaného podle zkratky názvu Vysokého úřadu pro šíření uměleckých děl a ochrany autorských práv na internetu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se