Už letos na jaře by mohl jít do vlády návrh na další změny ve stavebním spoření. Pro ministra financí Miroslava Kalouska ho připravuje komise v čele s jeho náměstkyní Klárou Król.
Nejpodstatnější změnou je omezení volnosti při použití naspořených peněz. Zatímco nyní mohou Češi utratit naspořené peníze za cokoliv, komise doporučuje, aby státní podporu získali jen ti, kteří ji použijí na účely bydlení nebo si vezmou úvěr. Státní příspěvek může od příštího roku dosahovat maximálně dvou tisíc korun ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



