Bývalí členové spotřebního družstva Včela včera neuspěli u Městského soudu v Praze se žalobou, aby zneplatnil všechny valné hromady družstva, jež ještě v roce 1997 ovládali. Pokud by uspěli, měli by šanci na vrácení majetku Včely za zhruba čtyři miliardy korun, o který je divokým převzetím družstva připravil finančník Radovan Vítek. Za neúspěch si přitom mohou družstevníci sami: nenajali si advokáta a promeškali všechny lhůty, během nichž mohli valné hromady, při nichž přišli o svůj podíl v družstvu, u soudu napadnout.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se