Přesně rok po havárii ropné plošiny v Mexickém zálivu se britský energetický koncern BP rozhodl zbavit se právní cestou nálepky jediného viníka katastrofy. V den výročí exploze plošiny Deepwater Horizon podala BP žaloby na společnosti Transocean, Cameron, Hulliburton a další, které se podílely na provozu plošiny. Viní je z nedbalosti a podílu na loňské katastrofě a vymáhá od nich desítky miliard dolarů.

Společnost tak na poslední chvíli využila roční lhůty, v níž se firmy zúčastněné na havárii mohly navzájem zažalovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se