Přesně rok po havárii ropné plošiny v Mexickém zálivu se britský energetický koncern BP rozhodl zbavit se právní cestou nálepky jediného viníka katastrofy. V den výročí exploze plošiny Deepwater Horizon podala BP žaloby na společnosti Transocean, Cameron, Hulliburton a další, které se podílely na provozu plošiny. Viní je z nedbalosti a podílu na loňské katastrofě a vymáhá od nich desítky miliard dolarů.
Společnost tak na poslední chvíli využila roční lhůty, v níž se firmy zúčastněné na havárii mohly navzájem zažalovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



