Společnost BP, které prezident Obama a americký Kongres loni dali lekci politického populismu, vrací úder. Její žaloba na americké firmy, které pro ni provozovaly vrtnou plošinu a podmořský vrt, je totiž zase školou tvrdého byznysu.

BP se jako majitel vrtu nemohla vymanit ze zodpovědnosti za havárii a vedení firmy to ani nepopíralo. V prvních týdnech po výbuchu plošiny sice společnost bagatelizovala vážnost ropného úniku, ale ještě před jeho zastavením souhlasila, že do kompenzačního fondu, z něhož bude vláda USA hradit škody, vloží 20 miliard dolarů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se