Společnost BP, které prezident Obama a americký Kongres loni dali lekci politického populismu, vrací úder. Její žaloba na americké firmy, které pro ni provozovaly vrtnou plošinu a podmořský vrt, je totiž zase školou tvrdého byznysu.
BP se jako majitel vrtu nemohla vymanit ze zodpovědnosti za havárii a vedení firmy to ani nepopíralo. V prvních týdnech po výbuchu plošiny sice společnost bagatelizovala vážnost ropného úniku, ale ještě před jeho zastavením souhlasila, že do kompenzačního fondu, z něhož bude vláda USA hradit škody, vloží 20 miliard dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



