Kultovní alkoholický nápoj absint se zřejmě po téměř sto letech vrátí na francouzský trh. Tamní zákonodárci se totiž v květnu chystají zrušit zákaz jeho prodeje. "Zelená víla", jak je absint také nazýván, inspirovala mnohé umělce - od Vincenta van Gogha, který si měl v "zeleném opojení" uříznout ucho, až po Arthura Rimbauda. Ve Francii je absint zakázán od roku 1915.

Šéf britské likérky La Fée George Rowley se domnívá, že by se trh s absintem, který je v současné době poměrně malý, mohl během příštích pěti let i díky Francii dostat na hodnotu půl až jedné miliardy dolarů ročně. Dnes činí podle Rowleyho roční obrat trhu s absintem 30 až 40 milionů dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se