Už je tomu více než tři měsíce, co Tesco otevřelo ve východočeské Jaroměři svůj první "zelený" hypermarket. Má se jednat o první hypermarket s "nulovou uhlíkovou stopou" v kontinentální Evropě, obdobný již existuje ve městě Ramsey ve Velké Británii. Pro mezinárodní řetězec je to další krok v jeho chvályhodné snaze snižovat celkové emise. Na první pohled je výsledek působivý. Místo běžné prefabrikované šedé krabice zde stojí oku přívětivá dřevostavba, která se bude v čase měnit, tak jak je to u dřevostaveb obvyklé.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se