Už je tomu více než tři měsíce, co Tesco otevřelo ve východočeské Jaroměři svůj první "zelený" hypermarket. Má se jednat o první hypermarket s "nulovou uhlíkovou stopou" v kontinentální Evropě, obdobný již existuje ve městě Ramsey ve Velké Británii. Pro mezinárodní řetězec je to další krok v jeho chvályhodné snaze snižovat celkové emise. Na první pohled je výsledek působivý. Místo běžné prefabrikované šedé krabice zde stojí oku přívětivá dřevostavba, která se bude v čase měnit, tak jak je to u dřevostaveb obvyklé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




