Největší výrobce automobilů v Evropě, německý Volkswagen, otevřel včera v americkém státě Tennesee svou novou továrnu. Má kapacitu 150 tisíc vozů ročně.
VW investoval do jejího vzniku miliardu dolarů a slibuje si od toho posílení své konkurenceschopnosti ve Spojených státech. V současné době mu patří tři procenta amerického trhu.
Další zákazníky chce automobilka přilákat na novou verzi sedanu Passat, přizpůsobenou americké klientele. Nové sedany by měly mít oproti svým evropským předchůdcům například větší interiér.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



