Stavební trh čeká období turbulencí. Členské státy EU se shodly na tom, že od roku 2020 bude možné na jejich území stavět jen budovy, jejichž spotřeba energií se blíží nule. Zatímco Velká Británie má v úmyslu zavést taková pravidla už od roku 2016 a v Rakousku se dnes v pasivním standardu staví asi dvacet procent domů, v Česku se zatím pasivní stavby počítají na stovky. Česká energetická koncepce zatím počítala od roku 2020 s přechodem pouze na nízkoenergetický standard.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



