Před 15 lety jsme prvně vystavovali na renomované výstavě v Anglii. Po pravdě řečeno, připadal jsem si tenkrát jako chudý příbuzný nebo občan třetí kategorie. Už na letišti nám úředníci Jejího Veličenstva dali důkladně najevo, že o naši přítomnost nestojí. Nepříjemný výslech, proč tam vlastně jedeme, jak dlouho se zdržíme a hlavně jestli máme zpáteční letenku, nebyl zrovna vstřícným gestem.

Atmosféra na výstavišti byla o trochu lepší. Zástupci renomovaných firem sice pohlíželi ze svých výstavních paláců na náš jednoduchý stánek s úsměšky. Návštěvníci, kteří přišli hledat nové výrobky, nás ale vzali jako zajímavou kuriozitu. "Well - Česká republika, to je tam, co se dělá pivo, korále a směšná auta s motorem vzadu?" Naše lámaná angličtina jen potvrzovala, že tam nepatříme.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se