Národní letecký dopravce se loni opět vrátil k zisku. Paradoxně tomu pomohl bývalý šéf firmy Radomír Lašák, a to tím, že přišel o nárok na odměnu za své působení ve firmě. České aerolinie proto do výnosů rozpustily rezervu 120 milionů korun určenou právě na bonus bývalému vedení. Nakonec tak vydělaly 73 milionů korun před zdaněním.

Na samotném fungování aerolinie dál prodělávají. Provozní ztráta přesahuje tři sta milionů korun, a to přestože mzdové náklady klesly o 24 procent. V loňském roce si také opět vypomáhaly prodejem majetku, za který utržily více než miliardu korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se