Národní letecký dopravce se loni opět vrátil k zisku. Paradoxně tomu pomohl bývalý šéf firmy Radomír Lašák, a to tím, že přišel o nárok na odměnu za své působení ve firmě. České aerolinie proto do výnosů rozpustily rezervu 120 milionů korun určenou právě na bonus bývalému vedení. Nakonec tak vydělaly 73 milionů korun před zdaněním.
Na samotném fungování aerolinie dál prodělávají. Provozní ztráta přesahuje tři sta milionů korun, a to přestože mzdové náklady klesly o 24 procent. V loňském roce si také opět vypomáhaly prodejem majetku, za který utržily více než miliardu korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




