Pátrání po zdroji smrtící střevní nákazy se stále více zamotává. A poškozuje další zemědělce a prodejce potravin. Po pěstitelích okurek se obětí paniky kolem střevní bakterie Escherichia Coli stala farma v Dolním Sasku. Německé úřady ji podezřívaly, že prodává kontaminované luštěninové výhonky. Výsledky testů to ovšem zatím nepotvrdily. Ze 40 odebraných vzorků na podezřelé farmě v dolnosaském Bienenbüttelu hygienici již 23 z nich vyhodnotili a všechny měly negativní výsledek, bakterie E. coli se v nich nenašla. Zbývajících 17 vzorků v době uzávěrky tohoto vydání HN Němci stále analyzovali.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se