Pátrání po zdroji smrtící střevní nákazy se stále více zamotává. A poškozuje další zemědělce a prodejce potravin. Po pěstitelích okurek se obětí paniky kolem střevní bakterie Escherichia Coli stala farma v Dolním Sasku. Německé úřady ji podezřívaly, že prodává kontaminované luštěninové výhonky. Výsledky testů to ovšem zatím nepotvrdily. Ze 40 odebraných vzorků na podezřelé farmě v dolnosaském Bienenbüttelu hygienici již 23 z nich vyhodnotili a všechny měly negativní výsledek, bakterie E. coli se v nich nenašla. Zbývajících 17 vzorků v době uzávěrky tohoto vydání HN Němci stále analyzovali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



