Máme-li si vzít ze současné kauzy týkající se potravin kontaminovaných nebezpečným kmenem bakterie E. coli nějaké základní ponaučení, pak je to nezbytnost úplně změnit způsob vysvětlování potenciálních rizik spotřebitelům. Jinak by se mohly podobné případy v budoucnosti snadno stát prostředkem konkurenčního boje mezi jednotlivými komoditami, výrobci, státy nebo i celými světadíly.
Je přitom jasné, že současná aféra nebude zdaleka poslední - stejně jako není první. Jen posledních šest "nákazových" kauz přišlo podle dosavadních odhadů na 25 miliard eur, přičemž nejdražší byla hned ta první - nemoc šílených krav (BSE). Dnes víme, že statisíce kusů skotu byly utraceny zbytečně. Zbytečné budou i ztráty z "okurkové aféry", které ve svých důsledcích půjdou nepochybně také do miliard.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



