Vlastně je to docela dobrá zpráva o české ekonomice. Mzdy v průměru rostou, nezaměstnanost v průměru klesá. Problém je ale v onom průměru. Při hlubším pohledu do statistik je proto na oslavy dost brzy.
Poprvé za sedest let lidé vydělávají více v soukromých firmách. Platy rostou hlavně v tradiční české hitovce vlastněné zahraničními investory - zpracovatelském průmyslu -, za což vděčíme růstu německé ekonomiky. Poslední čísla z Německa přitom ale ukazují pokles průmyslu. Nová poptávka po českém zboží, tudíž i růst mezd či volných míst proto nebudou tolik žhavé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



