Vlastně je to docela dobrá zpráva o české ekonomice. Mzdy v průměru rostou, nezaměstnanost v průměru klesá. Problém je ale v onom průměru. Při hlubším pohledu do statistik je proto na oslavy dost brzy.

Poprvé za sedest let lidé vydělávají více v soukromých firmách. Platy rostou hlavně v tradiční české hitovce vlastněné zahraničními investory - zpracovatelském průmyslu -, za což vděčíme růstu německé ekonomiky. Poslední čísla z Německa přitom ale ukazují pokles průmyslu. Nová poptávka po českém zboží, tudíž i růst mezd či volných míst proto nebudou tolik žhavé.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se