Přední světoví výrobci mobilních telefonů americký Apple a finská Nokia ukončili téměř dvouleté spory o patentová práva.
Apple zaplatí Nokii jednorázový poplatek v nespecifikované výši a bude jí pravidelně odvádět licenční poplatky za využití jejího know-how. Informovala o tom agentura Bloomberg. Experti se domnívají, že je to příznivá zpráva zejména pro Nokii.
Analytik Mikael Rautanen uvedl, že je to pro ni po dlouhé době první dobrá zpráva.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



