Přední světoví výrobci mobilních telefonů americký Apple a finská Nokia ukončili téměř dvouleté spory o patentová práva.

Apple zaplatí Nokii jednorázový poplatek v nespecifikované výši a bude jí pravidelně odvádět licenční poplatky za využití jejího know-how. Informovala o tom agentura Bloomberg. Experti se domnívají, že je to příznivá zpráva zejména pro Nokii.

Analytik Mikael Rautanen uvedl, že je to pro ni po dlouhé době první dobrá zpráva.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se