Nokia se potácí v problémech, její zisky i tržby klesají a v nejziskovějším byznysu - prodeji chytrých telefonů - ji brzy předstihnou konkurenční Samsung a Apple. Každé vítězství tak dříve jasného lídra v mobilních komunikacích povzbudí. Nejinak je to v případě vzájemného patentového sporu s Applem, který firma vedla od roku 2009.

Ten se podařilo včera urovnat k obrovské spokojenosti finského výrobce. Apple mu za použité patenty zaplatí fixní částku okamžitě a z každého prodaného iPhonu Nokii pošle licenční poplatek. Částku firma nezveřejnila, spekuluje se ale o 11,50 dolaru za každý prodaný telefon, což by přispělo do tržeb Nokie při 18,5 milionu prodaných iPhonů za čtvrtletí poměrně výrazně.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se