Kalifornské město Maywood provádí radikální variantu minimální vlády na místní úrovni. Od loňského roku nemá žádné zaměstnance, zrušilo dokonce svou policii.
Maywood přitom není žádnou zlatokopeckou osadou v poušti. Město leží na dohled od centra megapole Los Angeles a je domovem téměř třiceti tisíc lidí, vesměs Hispánců zaměstnaných většinou v dělnických profesích.
K propuštění necelé stovky zaměstnanců přikročilo vedení města kvůli po léta hromaděným dluhům. Zásadní otázka, zda rozpustit policejní sbor, byla usnadněna jeho chabou reputací. V minulosti se vyskytla obvinění z týrání a korupce a městská policie čelila soudním řízením.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




