Kalifornské město Maywood provádí radikální variantu minimální vlády na místní úrovni. Od loňského roku nemá žádné zaměstnance, zrušilo dokonce svou policii.

Maywood přitom není žádnou zlatokopeckou osadou v poušti. Město leží na dohled od centra megapole Los Angeles a je domovem téměř třiceti tisíc lidí, vesměs Hispánců zaměstnaných většinou v dělnických profesích.

K propuštění necelé stovky zaměstnanců přikročilo vedení města kvůli po léta hromaděným dluhům. Zásadní otázka, zda rozpustit policejní sbor, byla usnadněna jeho chabou reputací. V minulosti se vyskytla obvinění z týrání a korupce a městská policie čelila soudním řízením.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se