Norská tragédie rezonuje v USA ve zvláštní otázce: Má se Amerika bát více domácího pravicového extremismu, nebo narůstajícího radikalismu amerických muslimů?

Americe se při pohledu na Oslo vracejí vzpomínky na rok 1995, kdy pravicový protivládní extremista Timothy McVeigh zabil v Oklahoma City 168 lidí. Tento typ nebezpečí je v USA stále latentně přítomen. Ve formě soukromých ozbrojených milicí, cvičících na uzavřených pozemcích v lesích Michiganu či Montany, nebo jako rasistické, neonacistické, supramačistické a jiné "hate groups".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se