Norská tragédie rezonuje v USA ve zvláštní otázce: Má se Amerika bát více domácího pravicového extremismu, nebo narůstajícího radikalismu amerických muslimů?
Americe se při pohledu na Oslo vracejí vzpomínky na rok 1995, kdy pravicový protivládní extremista Timothy McVeigh zabil v Oklahoma City 168 lidí. Tento typ nebezpečí je v USA stále latentně přítomen. Ve formě soukromých ozbrojených milicí, cvičících na uzavřených pozemcích v lesích Michiganu či Montany, nebo jako rasistické, neonacistické, supramačistické a jiné "hate groups".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



