Aleš Řebíček vstupuje do nové životní role: většinového majitele nejstaršího českého fotbalového klubu. Když už před dvěma měsíci koupil první část akcií Slavie, jeden z jeho přátel prohlásil: "Slibuje si od toho, že si na záchraně Slavie spraví pověst."

Málokdo to má přitom zapotřebí tak jako právě Řebíček. Bývalý ministr dopravy z ODS se stal symbolem prolínání byznysu a politiky, okázalého luxusu a podezřelých státních zakázek. I když se Řebíčkovi možná podaří vrátit Slavii na špičku, jedno by nemělo zapadnout: exministr nevysvětlil, kde vzal peníze na odkoupení klubu a zaplacení jeho obřích dluhů. Zůstává tak podezření, že jeho přerod ve fotbalového bosse souvisí s angažmá v politice, kde držel ruku nad rozdělováním státních miliard.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se