Naši půdu cizincům nedáme. To je dlouhá léta převažující názor zemědělské i nezemědělské veřejnosti. Ve skutečnosti jsou ale v nabývání půdy a v nakládání s ní daleko větší problémy než otevření možnosti prodeje půdy občanům EU, o kterém by měl brzy jednat parlament.

Samotný prodej půdy cizincům má přitom více pozitiv než negativ. Jedním z přínosů je například možný příliv žádoucího kapitálu do venkovského prostoru. V případě, že cizinec státní půdu koupí, dá se také předpokládat (pokud na ní bude hospodařit), že bude mít k přírodě šetrnější přístup, který mají v sobě zejména občané starých členských zemí EU v sobě zakódován víc, než je tomu u mnohých tuzemských zemědělců. V neposlední řadě se vstupem dalších hráčů na trh se částečně zreální cena půdy, jejíž hodnota pak může být věrohodnější zástavou pro bankovní úvěry, než je tomu dnes.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.