Americký širší akciový index S&P 500 odepsal od vrcholu z letošního dubna již téměř 20 procent. Skoro pětinový propad akcií je ve většině případů způsoben tím, že investoři očekávají nástup další hospodářské recese.
Přestože jsme od dubna spatřovali zpomalení amerického hospodářství jak v podobě zhoršení předstihových ukazatelů, tak i mírného zpomalení na trhu práce, akcioví investoři se zbavovali akcií, jako kdyby se jednalo o toxické papíry.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



