Co budou dělat lidé, pokud přijde další kolo hospodářské krize? Zatímco některé ekonomické modely naznačují, že budou usilovněji hledat novou práci, poslední výzkumy ukazují, že recesi minimálně zčásti prospí. Ekonomové Mark Aguiar, Erik Hurst a Loukas Karabarbounis totiž zveřejnili minulý měsíc studii ukazující, co udělali Američané s hodinami volna "navíc", které získali za poslední krize díky kratší pracovní době a propouštění z práce.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se