Tuzemský prodejce plynu RWE Transgas zažívá neklidné období. Přestože tržby společnosti vloni meziročně stouply o šestnáct procent na 118 miliard korun, firma se dostala do pětimiliardové ztráty a její tržní podíl každoročně klesá.
Za problémy Trasngasu, který zásobuje plynem víc než polovinu země, stojí dva hlavní důvody - ruský plynárenský gigant Gazprom a odchod Německa od jaderné energie.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



