Podnikatelé mají o důvod navíc ke stížnostem, že zákoník práce příliš ochraňuje zaměstnance. Dosud prakticky nemohli propustit pracovníka, pokud ho firma nepotřebovala či neměla zakázky. Musí hledat zástupné důvody, které vyostřují vztahy na obou stranách. Odstupné, výpovědní doba, to vše navíc představuje pro firmy nemalé náklady. Dvě třetiny tuzemských firem proto dosud běžně používaly smlouvy na dobu určitou. Ty se ale mají od příštího roku zpřísnit, Poslanecká sněmovna v tomto duchu schválila novelu zákoníku práce. Zákon teď míří do Senátu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se