V roce 2000 byl skoro všemi hlasy pražských zastupitelů schválen Strategický plán a v něm jako jedna z priorit i čtvrtá linka metra vedoucí od jihu do centra, z depa Písnice na hlavní nádraží a poté dál na Žižkov - trasa D. Současně byla schválena i v územním plánu. V investičním výhledu jsme její zahájení plánovali hned po dokončení trasy C IV. do Letňan, tedy kolem roku 2007. Vedla se diskuse o typu metra - zvažovala se reálnost nové technologie - s lehkými vlaky a automatickým provozem bez strojvedoucího...
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



