V roce 2000 byl skoro všemi hlasy pražských zastupitelů schválen Strategický plán a v něm jako jedna z priorit i čtvrtá linka metra vedoucí od jihu do centra, z depa Písnice na hlavní nádraží a poté dál na Žižkov - trasa D. Současně byla schválena i v územním plánu. V investičním výhledu jsme její zahájení plánovali hned po dokončení trasy C IV. do Letňan, tedy kolem roku 2007. Vedla se diskuse o typu metra - zvažovala se reálnost nové technologie - s lehkými vlaky a automatickým provozem bez strojvedoucího...

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se