Budoucnost energetiky je v jádru, tvrdí ministr průmyslu Martin Kocourek, jehož úřad nyní dokončuje novou Státní energetickou koncepci.
HN: Jádro je léta považováno za pilíř české energetiky. Vy jeho význam chcete ještě posílit. Proč?
Podívali jsme se na energetiku i z hlediska konkurenceschopnosti, neboli ceny energie. Vzhledem k tomu, že jádro je nejefektivnější zdroj, se v energetickém mixu jeho podíl navýšil. Je tu i druhý faktor - klimatické kritérium, tedy 80procentní snížení emisí skleníkových plynů v ČR do roku 2060. Jádro jako bezemisní zdroj je ke splnění tohoto cíle nejvýznamnější cesta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




