Budoucnost energetiky je v jádru, tvrdí ministr průmyslu Martin Kocourek, jehož úřad nyní dokončuje novou Státní energetickou koncepci.

HN: Jádro je léta považováno za pilíř české energetiky. Vy jeho význam chcete ještě posílit. Proč?

Podívali jsme se na energetiku i z hlediska konkurenceschopnosti, neboli ceny energie. Vzhledem k tomu, že jádro je nejefektivnější zdroj, se v energetickém mixu jeho podíl navýšil. Je tu i druhý faktor - klimatické kritérium, tedy 80procentní snížení emisí skleníkových plynů v ČR do roku 2060. Jádro jako bezemisní zdroj je ke splnění tohoto cíle nejvýznamnější cesta.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se