Když spolu Češi a Němci mluví o energetice, je to jako střet rozdílných civilizací. Obě strany se snaží o dialog, mluví ale každá jiným jazykem. Moc si nerozumějí, i když jejich slova překládá tlumočník. Alespoň se však vzájemně ujišťují, že budou respektovat odlišný názor svého souseda.

Zcela rozdílný pohled potvrdila česko-saská konference Budoucnost energetiky - Energetická bezpečnost, která se v pátek za účasti premiérů obou zemí konala v Drážďanech. I když mají oba státy stejný cíl - dosáhnout ve výrobě elektřiny co největší soběstačnosti, nezávislosti a pokud co nejnižší ceny, cesty k němu volí zcela odlišné.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se