
Prototyp dodávkového vozidla Vito E-CELL s elektrickým pohonem a napájením z akumulátorů představil Mercedes-Benz v únoru 2010 u příležitosti neformálního zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost v San Sebastiánu. Byl předzvěstí začátku éry lokální mobility bez emisí v segmentu dodávkových vozidel a příslibem prvního dodávkového vozu na světě, který bude vyráběn a dodáván přímo výrobcem jako elektromobil.
Už v průběhu roku 2010 bylo předáno pilotním zákazníkům více než 100 těchto elektromobilů a letos jeho výroba slibně roste. V Německu se těší především zájmu kurýrních služeb.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



