Prototyp dodávkového vozidla Vito E-CELL s elektrickým pohonem a napájením z akumulátorů představil Mercedes-Benz v únoru 2010 u příležitosti neformálního zasedání Rady EU pro konkurenceschopnost v San Sebastiánu. Byl předzvěstí začátku éry lokální mobility bez emisí v segmentu dodávkových vozidel a příslibem prvního dodávkového vozu na světě, který bude vyráběn a dodáván přímo výrobcem jako elektromobil.

Už v průběhu roku 2010 bylo předáno pilotním zákazníkům více než 100 těchto elektromobilů a letos jeho výroba slibně roste. V Německu se těší především zájmu kurýrních služeb.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se