Zatímco ještě spíte, ve vaší ložnici se samy roztáhnou rolety. Díky tomu se probudíte. Vstanete a z kuchyně už vám voní připravená káva. Tu neuvařila manželka ani hospodyně. Kávu v přesně daný čas a tak, jak ji máte rádi, obstarala takzvaná inteligentní domácnost. Stále to sice zní trochu jako sci-fi, ale takhle naprogramovat můžete dnes doma už skoro všechno.

Po ranní hygieně zapínáte televizor, který vám nabídne počasí z vaší domácí meteostanice, abyste se mohli rozhodnout, co si vezmete na sebe. Manželka odváží děti do školky a vy jdete do práce. Inteligentní dům pozná, že odcházíte, zhasne za vás světla a zapojí bezpečnostní systém. Ten je imunní vůči vašim domácím mazlíčkům, takže se mohou pohybovat po bytě, aniž by systém nahlásil poplach. Po vašem odchodu se zatáhnou bezpečnostní rolety. Z kuchyně vyráží robotický vysavač, aby uklidil, než se vrátíte. Systém snižuje výkon topení na míru temperování, ale včas před tím, než se vrátíte, zase zatopí. Veškerá technika, spotřebiče i přístroje jsou v inteligentní domácnosti napojené na centrální systém. Celý byt tak ovládáte speciálním ovladačem, tabletem či chytrým telefonem, v nichž jsou aplikace napojené na inteligentní systém domu. Vy máte vše pod kontrolou na displeji. Dům můžete dokonce řídit i přes webové rozhraní odkudkoli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.