Tři roky a týden vyrábí jihokorejská automobilka Hyundai svá auta v Česku. Příští rok jich plánuje vyrobit 300 tisíc a podílet se tak dvěma procenty na české ekonomice.
HN: Kolik pracovních míst vzniklo s vaším příchodem na severu Moravy?
Přímo zaměstnáváme 3500 lidí. Následovalo nás 18 korejských firem a ty tu dnes zaměstnávají dalších zhruba 7000 lidí. Takže dohromady je to přes 10 tisíc pracovních míst. Dalších 300 míst vzniklo u firem, které nám zajišťují ostrahu, úklid a stravování. Takže jen kvůli příchodu Hyundai vzniklo zhruba jedenáct tisíc pracovních míst.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





