Nemyslím si, že by česká vláda měla vymýšlet nějaký soubor originálních opatření specificky zaměřený proti možné recesi, navíc v západní Evropě. Výhodou ve srovnání s počátkem 90. let je ukotvenost české ekonomiky ve strukturách Evropské unie, a tudíž možnost podnikat hospodářskopolitické kroky prodiskutované a odsouhlasené na úrovni celé unie. Naší výhodou tedy je, že již máme svou povahou stejné problémy, jako mají ostatní, a můžeme proto těžit z kolektivně broušeného rozumu. To zde počátkem 90. let nebylo a citelně to chybělo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se