Nemyslím si, že by česká vláda měla vymýšlet nějaký soubor originálních opatření specificky zaměřený proti možné recesi, navíc v západní Evropě. Výhodou ve srovnání s počátkem 90. let je ukotvenost české ekonomiky ve strukturách Evropské unie, a tudíž možnost podnikat hospodářskopolitické kroky prodiskutované a odsouhlasené na úrovni celé unie. Naší výhodou tedy je, že již máme svou povahou stejné problémy, jako mají ostatní, a můžeme proto těžit z kolektivně broušeného rozumu. To zde počátkem 90. let nebylo a citelně to chybělo.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



