Firmy mění počítače a služební telefony jednou za několik let. Výjimkou nejsou stroje staré tři a více roků. I to je důvod, proč si stále více lidí nosí do práce svůj vlastní notebook, chytrý telefon nebo tablet.

Podle výzkumu pro CIO Magazine praxi používání vlastních zařízení ve firmě podporuje přibližně čtvrtina společností ve světě. Během následujících dvanácti až osmnácti měsíců ale zaměstnancům s největší pravděpodobností povolí používání vlastního vybavení už více než polovina respondentů. Podle výzkumu společnosti Citrix je realita ještě divočejší - alespoň část zaměstnanců používá vlastní mobilní zařízení ve firemním prostředí v 92 procentech firem, pouze necelá polovina zaměstnavatelů přitom upravuje podmínky, za jakých je možné vlastní zařízení ve firmě používat.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se