Šéf společnosti, která dodává jízdenky pražskému dopravnímu podniku, potvrdil spekulace o jejich předražení. Vladimír Sitta, generální ředitel společnosti Neograph, zároveň nabídl dopravci novou smlouvu s poloviční cenou. Podle něj cenu zakázky úmyslně navýšilo zapojení prostředníka.

O ceně jízdenek se začalo hovořit poté, co Česká televize odhalila, že peníze z lístků šly částečně na Panenské ostrovy.

"Jako generální ředitel společnosti, která jízdenky vyrábí, s plnou odpovědností prohlašuji, že cena jednoho kusu jízdenky je předražena o provizi společnosti Cokeville Assets. Tedy v řádu desítek milionů korun od roku 2008," uvedl nyní Sitta.

Podle něj jde o peníze za zprostředkování kontraktu na výrobu jízdenek. Z každé dodané jízdenky firmě Cokeville Assets z britských Panenských ostrovů plynula část zisku. Za dobu trvání smlouvy tak měla získat desítky milionů korun. Celé to měl domluvit předseda představenstva Neographu Jan Janků. Ten ovšem informace odmítl a označil je za smyšlené. Odměny za zprostředkovatelské služby podle něj před podpisem smluv schválil generální i obchodní ředitel společnosti Neograph.

Ekonomický náměstek DPP Ivo Štika celou záležitost označil za vyřizování účtů mezi akcionáři Neographu. Těmi jsou právě Sitta a Janků. Zatímco Janků podal na Sittu mladšího jménem společnosti trestní oznámení, jeho otec vyzval Janků, taktéž jménem společnosti, aby odstoupil z funkce předsedy představenstva.