Velké krkonošské lyžařské areály budou během příštího roku nejspíš na prodej. Střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov dnes patří Českému svazu tělesné výchovy a Svazu lyžařů. Druhý jmenovaný svaz už je rozhodnutý prodávat, ČSTV zatím vyčkává, ale jeho finanční situace jej také tlačí k prodeji.

Na zimní střediska si brousí zuby významné investiční skupiny z Česka i Slovenska. Nejen proto, že areály jsou tím nejcennějším aktivem v majetku tělovýchovných svazů. Lyžovat ve Špindlerově Mlýně se totiž stalo mezi domácí elitou společenskou povinností. Na místních sjezdovkách se setkávají finančníci, lobbisté a politici, stálým hostem je i prezident Václav Klaus.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se