Kulisákem jsem byl rok v Divadle ABC a pak nějakou dobu Na Zábradlí, kde už to ale byla vysloveně tvořivá činnost, například jsem vymýšlel dekorace, a dokonce je i vyráběl. V ABC ovšem šlo o normální kulisáckou práci, v partě jsme tehdy byli čtyři: tři staří ostřílení technikáři a já jako kulisák elév. Nastoupil jsem tam hned, jak jsem se vrátil z vojny, do značné míry to bylo dílo Werichovo, který se přátelil s mým otcem. A právě z dob mého kulisáckého působení v ABC mi v paměti utkvěla jedna vzpomínka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se