Přes 65 tisíc aut, tedy stejně jako o rok předtím, prodala loni v Česku Škoda Auto. Jenže jen za cenu velkých slev. Za rekordně nízké ceny kombinované s akčními nabídkami se prodávaly téměř všechny modelové řady. Automobilka navíc slevovala čtyřicet tisíc těm, kteří škodovku již vlastní. Celkem trh podle údajů dovozců automobilů vzrostl o 3,2 procenta a prodalo se 187 tisíc osobních a lehkých užitkových vozů. Podíl Škody se stále drží kolem 29 procent. Na 140 tisíc vozidel, převážně starších deseti let, se do Česka dovezlo ojetých.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




