První nová inscenace hry Václava Havla po jeho smrti měla shodou okolností dlouho plánovanou premiéru na stejném jevišti, kde bývalý prezident nejdříve jako kulisák a posléze jako autor a dramaturg s divadlem začínal - v pražském Divadle Na zábradlí. Havlovu Asanaci zde v rámci sezony nazvané Čí je to město? režíroval zdejší umělecký šéf David Czesany.

Asanaci Havel napsal v roce 1987 a až do roku 2007, kdy publikoval Odcházení, byla jeho hrou poslední. Obě potkal v určitém ohledu i podobný osud. V jejich čtení bývá pod dojmem autorova společenského angažmá přeceněna aktuální vrstva textu a vyhledávány povrchní, až satiricky zabarvené politické či osobní konotace. Stranou pozornosti zůstává, že Asanace i Odcházení mají výrazné "čechovovské" rysy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.