Jak zajistit dlouhodobě co nejvíc peněz v evropských fondech, ze kterých může Česká republika čerpat? Snížit rozpočet Evropské unie. K takovému závěru došla česká vláda. Tento týden odsouhlasila, že Česko se při vyjednávání o evropských rozpočtech po roce 2013 připojí k seskupení zemí, které si přejí nižší unijní rozpočet. Dohody o rozpočtech na léta 2014-2020 musí být dosaženo do konce letošního roku.

Zároveň však Praha zůstává při vyjednávání i ve skupině takzvaných přátel koheze. V řeči evropských byrokratů jde o skupinu, která chce co největší kohezní fondy, tedy co nejvíce peněz na pomoc méně vyspělým evropským regionům, a tudíž i chudším zemím. V té dosud Praha často vystupovala jako mluvčí visegrádské skupiny, tedy i Polska, Maďarska a Slovenska.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.