Měli bychom poděkovat Bulharům. Obětují se pro blaho nás všech, kdo žijeme v postkomunismu. Zklamaní z vlády levice i pravice, volí Bulhaři pravidelně a rádi nové strany slibující možné i nemožné a zakoušejí pak jejich vládu na vlastní kůži. Ukazují nám, kam se nevydat.

Až se bude psát historie populismu v postkomunistických zemích, budou v ní Bulhaři mít svoji kapitolu. V roce 2001, totálně zklamaní z vlády pravice, dali téměř ústavní většinu hnutí bývalého cara Simeona, který slíbil vymýcení korupce a zvýšení životní úrovně do 800 dnů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se