Rakouský Telekom Austria trápí pokles tržního podílu a celkový úpadek firmy. Od počátku roku 2008 poklesla akcie téměř o 40 procent.

Zatímco většina operátorů se stačila vzpamatovat (Telefónica O2 za stejné období v eurech +8.4 %, TPSA -7.8 %), Telekomu Austria se stále nedaří. Výkonu nepřispívá ani vstup operátora Hutchinson - používá agresivní marketing pro získání tržního podílu - na rakouský trh. Navíc s odchodem operátora Orange z Rakouska získá nejvíce právě Hutchinson. Očekávaným pozitivním katalyzátorem pro Telekom Austria by mohla být změna ve struktuře majoritních akcionářů a managementu. Švýcarský investor chorvatského původu Ronny Pecik skupuje velké objemy akcií. Pokud se mu podaří převzít Telekom Austria, pravděpodobně se pokusí o restrukturalizaci společnosti.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se