Ostrava, Třinec, ale i Přerov, Brno, České Budějovice nebo Liberec se od víkendu opět koupou v hustém smogu. Lidé dýchají otrávený vzduch a podniky musejí omezovat výrobu. Situace se opakuje již podruhé za poslední tři měsíce. Rozptylové podmínky neovlivníme, musíme tedy omezit znečištění vypouštěné do vzduchu. Jinak budeme muset snášet smog znovu a znovu.

Ani prosté omezování výroby nebo dopravy v krizové situaci však není dlouhodobým řešením. Přináší nepohodlí lidem a ekonomické ztráty firmám - tedy v důsledku nám všem. Musíme tedy hledat chytřejší řešení, jak snížit znečištění, neprodělat a naopak z toho profitovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se