Ostrava, Třinec, ale i Přerov, Brno, České Budějovice nebo Liberec se od víkendu opět koupou v hustém smogu. Lidé dýchají otrávený vzduch a podniky musejí omezovat výrobu. Situace se opakuje již podruhé za poslední tři měsíce. Rozptylové podmínky neovlivníme, musíme tedy omezit znečištění vypouštěné do vzduchu. Jinak budeme muset snášet smog znovu a znovu.
Ani prosté omezování výroby nebo dopravy v krizové situaci však není dlouhodobým řešením. Přináší nepohodlí lidem a ekonomické ztráty firmám - tedy v důsledku nám všem. Musíme tedy hledat chytřejší řešení, jak snížit znečištění, neprodělat a naopak z toho profitovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



