Tuzemské stavebnictví se propadá už tři roky a letos ho čeká další pokles. Ani tak si ale sektor nesáhne na dno. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, která v lednu oslovila stovku šéfů stavebních firem a ptala se jich na výhled, vytíženost kapacit a vývoj tržeb.
Podle většiny respondentů bude letos krize ve stavebnictví eskalovat. Jeho výkonnost poklesne až o 9,2 procenta, což by byl rekord od vzniku samostatného Česka. Odrážejí se na tom jak přiškrcené veřejné výdaje, tak šetření domácností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





