Tuzemské stavebnictví se propadá už tři roky a letos ho čeká další pokles. Ani tak si ale sektor nesáhne na dno. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research, která v lednu oslovila stovku šéfů stavebních firem a ptala se jich na výhled, vytíženost kapacit a vývoj tržeb.

Podle většiny respondentů bude letos krize ve stavebnictví eskalovat. Jeho výkonnost poklesne až o 9,2 procenta, což by byl rekord od vzniku samostatného Česka. Odrážejí se na tom jak přiškrcené veřejné výdaje, tak šetření domácností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se