Jen šestnáct procent svých výdělků posílají cizinci pracující legálně v Česku do své vlasti, většinu peněz zde utratí. Centrum pro výzkum veřejného mínění včera zveřejnilo, že nejvíce - ze šedesáti procent - své rodiny podporují Ukrajinci. Hned za nimi následuje sedmačtyřicet procent Vietnamců.

V průměru si Ukrajinci vydělali 17 tisíc korun čistého měsíčně, polovina z nich však dostala na ruku méně než 15 tisíc. Vietnamci si průměrně přišli na 19 tisíc čistého. Nejvyšší příjmy měli lidé ze zemí bývalé Jugoslávie s čistým výdělkem téměř 25 tisíc korun. "Do průzkumu se zapojila koncem roku 2010 tisícovka lidí z Ukrajiny, Ruska, Vietnamu, Moldavska a zemí bývalé Jugoslávie kromě Slovinska," uvedla Yana Leontiyeva ze Sociologického ústavu Akademie věd.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.