Telefónica vyplatí svým akcionářům z hospodaření v loňském roce 40 Kč na akcii. Tato informace byla analytiky očekávána, ovšem čistý zisk společnosti nepostačuje k výplatě takovéto výše dividendy. Firma se rozhodla, že vyplatí 27 Kč na akcii z čistého zisku a dalších 13 Kč na akcii dostanou akcionáři Telefóniky zhruba v listopadu, kdy dojde k ukončení procesu snížení nominální hodnoty akcie ze 100 Kč na 87 Kč. Management Telefóniky to tedy myslí vážně s udržením dividendy na úrovni 40 Kč na akcii, a to i přes nižší zisk ve srovnání s předchozími lety.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se