Ve vrchlabském závodě Škody Auto vrcholí přípravy na podzimní zahájení výroby automatických převodovek. Zároveň se však mezi zaměstnanci šíří obavy z propouštění. Podle posledních informací chce totiž Škoda záhy po zahájení výroby převodovek ukončit ve Vrchlabí montáž aut.

Produkce Octavií by se tak od letošního podzimu soustředila jen na rozšířenou linku v Mladé Boleslavi a Roomster by se na počátku roku 2013 vrátil do závodu Kvasiny, protože jeho produkce ve Vrchlabí je dražší. "Pokračování výroby vozů Roomster v závodě Vrchlabí by představovalo pouze odložení nutnosti vyřešení tohoto problému o dva roky," zní stanovisko představenstva firmy z konce února, které zveřejnila odborová organizace. Vedení firmy přitom hodlá o situaci s odbory nadále jednat.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se