Sazka již má sice nového majitele, ale spor finančních skupin, které usilovaly o její ovládnutí, trvá. Zítra se tak vlastníci Sazky PPF Petra Kellnera a KKCG Karla Komárka sejdou u arbitrážního soudu s investiční skupinou Penta. Chtějí po ní 300 milionů korun. Předmětem arbitráže je odměna, kterou si Penta v roce 2006 domluvila se Sazkou za přípravu emise dluhopisů v hodnotě 215 milionů eur.

Žalobu podal už loni tehdejší insolvenční správce Sazky Josef Cupka a kromě Penty se týká i bank LBBW a Commerzbank, které od Penty v roce 2007 pohledávku vyplývající z dohody odkoupily.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se